اگرچه کشیدن خط چشم کشیده و گربه‌ای میکاپ را زیباتر می‌کند، اما اگر کمی دستتان بلرزد، زیبایی کل آرایش از بین خواهد رفت. این مسئله فقط برای افراد مبتدی رخ نمی‌دهد، بلکه گاهی افراد حرفه‌ای نیز خط چشم غیرهمسان می‌کشند. بنابراین اگر می‌خواهید کشیدن خط چشم را بیاموزید، توصیه می‌کنیم ادامه مقاله را برای اموزش 7 مدل خط چشم گربه ای برای مبتدی ها + تصاویر از دست ندهید، چرا که ترفندهای جدید و مناسبی برایتان فراهم کرده‌ایم.

با انواع خط چشم آشنا شوید

اگر در آرایش، مبتدی هستید، توصیه می‌کنیم ابتدا با انواع لوازم آرایش و خط چشم آشنا شوید. چرا که ممکن است شما با یک محصول آرایشی، بهتر بتوانید اموزش کشیدن خط چشم گربه ای را بیاموزید. خط چشم‌های متفاوتی با برندهای معروف یا معمولی در بازار به فروش می‌رسد. به طور کلی برندهای آرایشی، 3 مدل خط چشم تولید می‌کنند که در ادامه به معرفی هر یک می‌پردازیم.

مداد چشم

اول از همه، سراغ مداد چشم می‌رویم، چرا که مداد چشم قدیمی‌ترین نوع خط چشم است. احتمالا مادرهایتان مداد چشم بل را به یاد دارند. این محصول در هر کیف لوازم آرایشی پیدا می‌شد، چرا که کشیدن خط چشم با مداد چشم بل بسیار راحت بود. اگر در دنیای آرایش، مبتدی هستید، توصیه می‌کنیم ابتدا از مداد چشم استفاده کنید. در واقع کنترل گرفتن مداد، آموزش خط چشم گربه ای کشیده و پاک کردن مداد چشم، بسیار ساده‌تر خواهد بود. بنابراین سعی کنید مداد چشم روان و ضدآبی انتخاب کنید که به راحتی بتوانید انواع مدل خط چشم را با آن بکشید.

نکات استفاده از مداد چشم

استفاده از مداد چشم بسیار آسان است. به یاد داشته باشید که نوک مداد چشم باید نرم و روان باشد. در صورتی که مداد چشم سفت باشد، پشت پلک را چروک می‌کند. بنابراین نوک مداد چشم را کمی با فشار دست، نرم کنید تا روان‌تر شود. برخی از مداد چشم‌های، یک اسفنج کوچک و نازک در انتهای بدنه به همراه دارند. این اسفنج‌ها مناسب پخش کردن و حالت‌دهی مداد چشم است. به یاد داشته باشید که نوک مداد چشم تیز باشد تا خط‌های نازک پشت پلک بکشید. خط‌های کلفت و ضخیم با مداد چشم، زیبایی میکاپ را از بین می‌برد.

خط چشم ژله ای

خط چشم ژله ای

خط چشم ژله ای، بافت ماتی دارد. معمولا این نوع خط چشم در یک ظرف یا کاسه کوچک قرار دارد و شما باید با یک براش نازک یا تخت، خط چشمتان را بکشید. معروف‌ترین برند این محصول آرایشی در بازار ایران، خط چشم ژله ای میبلین است. به یاد داشته باشید که محصول تقلبی این برند در بازار فروخته می‌شود؛ اما فروشگاه‌های معتبری مثل موتن رو، کیفیت و اصالت این محصولات را تضمین می‌کنند. کشیدن خط چشم ضخیم و گربه‌ای، با خط چشم ژله‌ای بسیار ساده است و می‌تواند انتخاب خوبی برای افراد تازه کار باشد.

نکات استفاده از خط چشم ژله‌‌ای

استفاده از خط چشم ژله‌ای بسیار آسان است. باید بدانید که خط چشم ژله ای دیرتر خشک می‌شود. شاید این مسئله کمی عجیب به‌نظر برسد، اما افراد مبتدی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و خط چشم را مرتب با حتی پاک کنند. معمولا خط چشم ژله‌ای، زیر چشم نمی‌ریزد، بنابراین اگر میزان تعریق صورتتان زیاد است، می‌توانید از این خط چشم استفاده کنید. شما می‌توانید یک خط چشم نازک یا ضخیم با این محصول آرایشی بکشید که این مسئله به ابتکار و اندازه براش شما بستگی دارد.

خط چشم مایع

یکی از پرطرفدارترین نوع خط چشم، خط چشم مایع است. اگر می‌خواهید خط چشم کشیده و نازک بکشید، این محصول آرایشی، انتخاب مناسب‌تری خواهد بود. خط چشم ماژیکی، خط چشم کوزه‌ای و… در گروه خط چشم مایع قرار دارند. خط چشم مایع به سرعت خشک می‌شود و توصیه می‌کنیم پس از تمرین و یادگیری کشیدن خط چشم، از خط‌ چشم مایع برای زیباتر شدن میکاپ استفاده کنید.

نکات استفاده از خط چشم مایع

میزان پیگمنت یا رنگدانه خط چشم مایع بیشتر است. بنابراین سعی کنید مدل خط چشم را به درستی بکشید، چرا که پاک کردن خط چشم مایع کمی دشوارتر خواهد بود. اگر خرید خط چشم مایع را در نظر دارید، حتما به براش آن توجه کنید. برخی از براش‌ها ضخیم و گرد هستند و فقط مناسب کشیدن خط چشم ضخیم خواهند بود. برخی از آن‌ها نوک تیز دارند و شما می‌توانید هر دو مدل خط چشم نازک و ضخیم را با آن بکشید.

خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد؟

تقریبا همه خانم‌ها به خط چشم گربه‌ای و کشیده علاقه دارند، چرا که این مدل خط چشم، چشم‌ها و میکاپ صورت را زیباتر می‌کند. اما شاید برایتان سوال شود که خط چشم گربه ای به چه چشمی میاد؟ بهتر است بدانید که خط چشم گربه ای و کشیده، برای هر فرم چشمی مناسب است، اما شما باید با توجه به فرم چشم‌هایتان، به چند نکته توجه کنید که در ادامه به هر یک می‌پردازیم.

خط چشم گربه ای برای پلک بلند یا عمیق

اگر پشت پلکتان بلند یا عمیق است یا استخوان ابروی برجسته‌ای دارد، ممکن است آرایش چشمتان پنهان شود یا چندان مورد توجه قرار نگیرد. بنابراین اگر به خط چشم گربه‌ای علاقه‌ دارید، توصیه می‌کنیم خط چشم را ضخیم بکشید. ضخامت خط چشم کمک می‌کند تا میکاپ چشم، بهتر دیده شود. همچنین شما می‌توانید خط چشم نازک را گوشه داخلی چشم و دم خط چشم را ضخیم بکشید.

خط چشم گربه ‌ای برای پلک افتاده

پلک افتاده، شبیه به پلک عمیق است، با این تفاوت که ابرو نزدیک چشم‌ها قرار دارد و به نظر می‌رسد پوست ابرو روی پلک افتاده است. برای پلک‌های افتاده، ابتدا کشیدن خط چشم را از دم آغاز کنید. به یاد داشته باشید که هنگام کشیدن خط چشم، چشم‌هایتان باز باشد. خط چشم باید بسیار نزدیک به خط رویش مژه‌ها و کمی ضخیم باشد، اما ضخامت آن به گونه‌ای نباشد که تمام پلک را سیاه کنید. همچنین افرادی که پلک افتاده دارند، مژه‌های بلند، میکاپ چشم را زیباتر می‌کند.

خط چشم گربه‌ای برای چشم رو به پایین

اگر فرم چشمتان رو به پایین است، باید خط چشم گربه‌ای را به گونه‌ای بکشید که چشمتان لیفت شود. بنابراین همان ابتدا، کانسیلر را به صورت مورب و رو به بالا گوشه چشم بکشید و با اسفنج محو کنید. پس از آن یک خط مورب و کشیده بکشید تا فرم چشمتان رو به بالا برود.

اموزش کشیدن خط چشم گربه ای

اموزش کشیدن خط چشم گربه ای

یکی از خط چشم‌هایی که هرگز قدیمی و تکراری نخواهد شد، خط چشم گربه‌ای است. در این بخش می‌خواهید با چند ترفند متفاوت، اموزش کشیدن خط چشم گربه ای را برایتان قرار دهیم. در صورتی که این مراحل را به ترتیب انجام دهید، به سرعت در آرایشی و کشیدن انواع مدل خط چشم، حرفه‌ای خواهید شد.

1. اصول کشیدن خط چشم گربه‌ای کشیده

اگر می‌خواهید با اموزش 7 مدل خط چشم گربه ای برای مبتدی ها + تصاویر آشنا شوید، ابتدا باید اصول کشیدن خط چشم گربه‌ای کشیده و کلاسیک را بیاموزید. در مرحله اول، ابتدا باید پلک‌تان فاقد چربی باشد. هر چه پلکتان چرب‌تر باشد، ماندگاری خط چشم کمتر خواهد بود. پس از آن‌که پلکتان را تمیز کردید، مقداری پرایمر به پشت پلک بزنید. پرایمر به افزایش ماندگاری آرایش چشم و صورت کمک بسزایی می‌‌کند.

در مرحله بعد، مقداری کرم پودر و پس از آن، مقداری کانسیلر روی پلک بزنید. در مرحله بعد، نوبت سایه چشم است. سپس از آن مرحله کشیدن خط چشم آغاز می‌شود. در صورتی که می‌خواهید چشمان کشیده‌ای داشته باشید، مقداری سایه چشم قهوه‌ای، به سمت بیرون چشم بکشید و آن را محو کنید.

حالا زمان آن است که معمولی‌ترین و ساده‌ترین خط چشم گربه‌ای را بکشید. توصیه می‌کنیم هرگز گوشه چشمتان را با دست نکشید و چشمتان در عادی‌تری حالت باشد. ابتدا خط نازکی از وسط پلک تا بیرون از چشم بکشید. توجه داشته باشید که خط چشم، بسیار نزدیک محل رویش مژه‌ها باشد.

در نهایت یک خط مورب، برای دم خط چشم، گوشه پلکتان بکشید. این خط مورب می‌تواند به صورت یک خط معمولی یا عدد 8 باشد. اگر دم خط چشم شبیه به عدد 8 است، داخل آن را به آرامی پر کنید. در مرحله آخر ریمل بزنید تا آرایش چشمتان کامل شود. اگر ریمل به پشت پلکتان خورد، نگران نباشید. ابتدا اجازه دهید ریمل خشک شود، سپس با یک براش تمیز ریمل یا گوش پاک‌کن، آن را پاک کنید.

2. آموزش خط چشم گربه ای با چسب

یکی از ترفندهایی که می‌توانید برای کشیدن خط چشم گربه‌ای از آن استفاده کنید، با استفاده از چسب نواری یا چسب کاغذی است. آموزش خط چشم گربه ای با چسب بسیار ساده است؛ بنابراین اگر مبتدی هستید و می‌خواهید یک خط چشم زیبا و تمیز بکشید، می‌توانید از این ترفند بهره‌مند شوید.

در مرحله اول، ابتدا زیر سازی میکاپ را انجام دهید. برای زیر سازی، ابتدا مقداری پرایمر و مرطوب کننده به پوست و پلکتان بزنید. سپس پوست و پشت پلک را با کرم پودر و کانسیلر آرایش کنید. در این مرحله چشم شما برای آموزش خط چشم گربه ای با چسب آماده است.

یک تکه چسب نواری یا چسب کاغذی بلند ببرید. این چسب را از امتداد چشمتان بچسبانید، زیر بینی بیاورید و به امتداد چشم دیگرتان متصل کنید. این روش کمک می‌‌کند تا دم خط چشم گربه‌ای به درستی در امتداد چشم‌هایتان قرار گیرد. در مرحله بعد، یک تکه چسب کوتاه‌تر جدا کنید و آن را به صورت عدد 8 و مورب، نزدیک چسب اول، روی پلکتان بچسبانید.

سپس با کمک یک خط چشم روان و ترجیحا مایع، فضای بین دو چسب که به شکل یک مثلث است را پر کنید. شما می‌توانید از خط چشم بل استفاده کنید؛ چرا که این برند خط چشم برای افراد مبتدی و حرفه‌ای مناسب خواهد بود و بسیار روان است. پس از آن که با کمک خط چشم بل یا هر برند دیگری مثلث را پر کردید، چند ثانیه صبر کنید تا خط چشم خشک شود.

در نهایت نوار چسب را به آرامی از پلک جدا کنید. در صورتی که خط چشم کمی کج شده است، ابتدا یک گوش پاک‌کن را داخل تونر یا محلول پاکننده آرایش قرار دهید. سپس با کمک گوش پاک کن، خط چشم را صاف و مرتب کنید. این روش ترفندی بسیار ساده برای افراد مبتدی خواهد بود.

3. خط چشم گربه ای با قاشق

خط چشم گربه ای با قاشق

همین ابتدا بهتر است بدانید که کشیدن خط چشم گربه ای با قاشق، چندان که به‌نظر می‌رسد، ساده نیست و نیاز به دقت دارد. اما نتیجه کار بسیار تمیز و جذاب خواهد بود. برای شروع کشیدن خط چشم گربه‌ای با قاشق، ابتدا زیر سازی‌های لازم را انجام دهید. همان‌طور که می‌دانید ترتیب زیر سازی آرایش چشم به این روش است: کرم مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر، کانسیلر و سایه چشم.

اکنون زمان آن است که خط چشم را بکشید. ابتدا دسته یا انتهای قاشق را گوشه چشمتان به صورت مورب قرار دهید. این روش کمک می‌کند تا دم یا امتداد خط چشم را به راحتی بکشید. استفاده از یک خط چشم روان، مثل خط چشم بل، به کشیدن این مدل خط چشم گربه‌ای، کمک زیادی می‌‌کند.

پس از آن که دم یا امتداد خط چشم را کشیدید، قاشق را روی پلک قرار دهید؛ به گونه‌ای که قسمت فرورفتگی قاشق رو به پلک قرار گیرد. در مرحله بعد، یک خط از زیر قاشق بکشید. این خط بالای خط اول قرار می‌گیرد و کمی قوس دارد. هنگامی که قاشق را بردارید، یک مثلث خالی روی پلکتان ایجاد می‌شود.

ابتدا داخل مثلث را به آرامی پر کنید تا دم خط چشم گربه‌ای، کامل شود. سپس یک خط از دم تا میانه چشم بکشید. سعی کنید هر چه به میانه چشم نزدیک می‌شود، خط چشم نازک‌تر شود. اگر می‌خواهید خط چشمتان کامل شود، این خط را تا گوشه چشم ادامه دهید. در نهایت خط چشم شما کامل و جذاب خواهد شد.

4. کشیدن خط چشم گربه ای با کارت

کشیدن خط چشم گربه ای با کارت

یکی از روش‌های کشیدن خط چشم گربه ای با کارت است. یک کارت، مثل عابر بانک بردارید و گوشه چشمتان قرار دهید. سپس دم خط چشم گربه‌‌ای را کنار کارت بکشید. این روش کمک می‌‌کند تا امتداد خط چشم گربه ای کشیده و کاملا همسان باشد. در نهایت ریمل بزنید و میکاپ چشمتان را کامل کنید.

اما شما می‌توانید با کارت، یک ترفند دیگر برای کشیدن خط چشم اجرا کنید. ابتدا کارت را بردارید و کنار چشمتان، به صورت مورب قرار دهید. کنار کارت، یک خط کانسیلر بکشید. این خط کانسیلر، نزدیک چشم و به صورت مورب خواهد بود. در مرحله بعد، خط چشم را روی پلک و موازی را خط کانسیلر بکشید. به همین راحتی شما می‌توانید دم خط چشم گربه‌ای را بکشید. در نهایت خط کانسیلر را محو کنید تا چشمتان لیفت و کشیده نیز شود.

5. کشیدن خط چشم گربه‌ای با شابلون

ساده‌ترین روش کشیدن خط چشم با شابلون است. شما می‌توانید این شابلون‌ها را به راحتی از فروشگاه‌های اینترنتی یا بازار تهیه کنید. اگر این شابلون‌ خط چشم را تهیه کردید، ابتدا زیر سازی آرایش چشم را انجام دهید. پس از آن، شابلون را روی پلک قرار دهید، به گونه‌ای که تکان نخورد. اگر می‌خواهید از ثابت ماندن شابلون مطمئن شوید، حتما دور شابلون را نوار چسب بزنید.

در مرحله بعد، با یک خط چشم روان، مثل خط چشم بل، داخل شابلون را پر کنید. بهتر است بدانید، مداد چشم مناسب کشیدن این مدل خط چشم گربه‌ای نخواهد بود، چرا که بافت مداد چشم کمی خشک‌تر است و پر کردن شامبلون نسبتا سخت خواهد شد. پس از آن شما می‌توانید خط چشم را با کمک یک گوش پاک کن، به راحتی صاف کنید.

6. خط چشم گربه با نقطه

شما می‌توانید با ایجاد چند نقطه پشت پلکتان، زیباترین و حرفه‌ای‌ترین خط چشم گربه‌ای را بکشید. برای این کار، ابتدا یک نقطه وسط پلک، یک نقطه کنار آن و کمی بالاتر و یک نقطه گوشه پلک و بازهم کمی بالاتر از نقطه دوم بکشید. در مرحله بعد، این نقاط را به هم متصل کنید. در نتیجه یک خط کشیده از میانه پلک تا گوشه چشمتان ایجاد می‌شود. به همین سادگی شما می‌توانید یک خط چشم گربه‌ای بکشید.

7. کشیدن خط چشم گربه‌ای با سایه

کشیدن خط چشم گربه‌ای با سایه

یکی از ساده‌ترین روش‌های کشیدن خط چشم گربه‌ای با سایه است. این روش برای مبتدی‌ها بسیار آسان‌ خواهد بود؛ اما بهتر است بدانید که این مدل خط چشم با سایه چشم، این روزها در دنیا مُد است و طرفداران بسیاری دارد. برای کشیدن این مدل خط چشم شما به سایه چشم قهوه‌ای، مقداری میسلار واتر و یک براش نازک یا تخت نیاز دارید.

ابتدا مراحل زیر سازی را با کرم مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر و کانسیلر انجام دهید. سپس براش را بردارید و کمی به آن میسلار واتر بزنید تا مرطوب شود. در مرحله بعد، براش کوچک را آغشته به سایه چشم، ترجیحا سایه قهوه‌ای کنید. براش را بردارید و گوشه تخت آن را به صورت مورب، گوشه چشم بزنید.

یک خط مورب دیگر کمی بالاتر از آن با براش تخت ایجاد کنید، به طوری که این دو خط شبیه به عدد 8 کج شوند. در مرحله بعد، یک خط نازک، نزدیک خط رویش مژه‌ها بکشید. این خط را با همان عدد 8 کج متصل کنید و در مرحله پایان، داخل مثلث را پر کنید. این روش ساده و ترندترین آموزش خط چشم گربه ای کشیده است.

سوالات متداول از کشیدن خط چشم گربه ای

پاسخ به برخی از سوالات، باعث می‌شود که روند میکاپ آسان‌تر شود. بنابراین اگر شما درباره کشیدن این مدل خط چشم سوالاتی در ذهن دارید، توصیه می‌کنیم به ادامه مقاله توجه کنید.

چگونه بدون لرزش دست، خط چشم بکشیم؟

اگر هنگام کشیدن خط چشم گربه ای، دستانتان می‌لرزد، دست را در هوا نگه ندارید. سعی کنید آرنج‌ را روی میز یا به صندلی تکیه دهید و سر را به دستتان نزدیک کنید. همچنین اگر از آینه بزرگ‌کننده استفاده کنید، میزان لرزش دستتان کمتر خواهد شد و می‌توانید به دقت روند کشیدن خط چشم گربه ای را تماشا کنید. علاوه بر این، اگر نمی‌توانید یک خط صاف بکشید، ابتدا چند نقطه بکشید، سپس این نقاط را به هم وصل کنید.

چگونه خط چشم، زیر چشم نریزد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، ریختن خط چشم یا ریمل زیر چشم است. ابتدا سعی کنید بهترین برند را برای خرید خط چشم، مثل مداد بل انتخاب کنید. همچنین اگر پوستتان چرب است، حتما پلکتان را پاک کنید، چرا که خط چشم روی پلک چرب به سرعت پاک می‌شود. برای ماندگاری بیشتر خط چشم، حتما از پرایمر چشم استفاده کنید. این روش میزان ماندگاری خط چشم را حتی با وجود تعریق، بیشتر خواهد کرد.

چگونه خط چشم گربه‌ای همسان شود؟

اگر نمی‌توانید برای هر دو چشم، خط چشم گربه‌ای همسان و هم شکل بکشید، از یک کارت یا قاشق استفاده کنید. کارت را گوشه چشمتان قرار دهید و خط چشم را بکشید. این روش به تمیز ماندن خط چشم نیز کمک می‌کند.

چگونه خط چشم گربه ای کشیده و تیز شود؟

اگر می‌خواهید خط چشم گربه ای، کشیده و تیز شود، حتما از خط چشم مایع با قلم نوک تیز استفاده کنید. مداد چشم مناسب کشیدن خط چشم گربه ای کشیده و تیز نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *